Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltar och exponeringsmaterial
Referensnummer: ABBE 2022/259
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34928472 Skyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för skyltar och exponeringsmaterial uppdrag inom Borlänge Energi-koncernens kommunikationsverksamhet.
Uppdragen kan handla om informationsskyltar i olika material, byggskyltar i mindre format, dekaler, reflexdekaler, verpor, rollups och mässmaterial. Viss enkel originalproduktion kan förekomma men till största del levereras tryckfärdiga filer av Borlänge Energi. I alla uppdrag tillämpas den befintliga grafiska profilen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22459100 Reklamdekaler och -klistermärken, 22462000 Reklammaterial, 31523200 Permanenta informationsskyltar, 34928471 Skyltmaterial, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen