Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggbara betongblock
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44111000 Byggnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för byggbara betongblock.
Hovgården är i behov av ett stabilt, flexibelt och platseffektivt system för separering av olika avfallsfraktioner och önskar därför upphandla byggbara betongblock (”legoblock”) för detta ändamål.
Ramavtalet kan också komma att användas av Uppsala Vattens övriga anläggningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44111000 Byggnadsmaterial, 44114000 Betong, 44114200 Betongvaror, 45222100 Byggnation av avfallsanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen