Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bro, Stockholm Norvik Hamn.
Referensnummer: UH-2017-172
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44212100 Bro
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna broentreprenad utförs som utförandeentreprenad. Entreprenaden omfattar ny bro för in-/utfartsväg inklusive stödmurar för anslutning till bro samt tillhörande återfyllning. Längden på bron exklusive stödmurar ca 100 meter med en bredd på ca 25 meter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 50 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen