Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal musikinstrument
Referensnummer: KUL 2023/263
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37320000 Delar och tillbehör till musikinstrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Kulturnämnden i Stockholms stad, org.nr. 212000-0142, genom kulturförvaltningen, bjuder genom denna anbudsinbjudan in
intresserade företag att lämna anbud i upphandlingen av ramavtal för musikinstrument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37310000 Musikinstrument, 37320000 Delar och tillbehör till musikinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen