196794-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Support, förvaltning och vidareutveckling av webb i Sitevisionmiljö
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSupport, förvaltning och vidareutveckling av webb i Sitevisionmiljö
BeskrivningLuleå tekniska universitet har infört Sitevision Cloud som nytt CMS. Upphandlingen avser en leverantör som ska ansvara för att tillhandahålla support, förvaltning och vidareutveckling av den nya webblösningen. Uppdraget avser konsulttjänster av både support, förvaltning och vidareutveckling och kräver mycket god kunskap i Sitevision. Uppdrag kan exempelvis komma att handla om felsökning och teknisk support, utveckling i form av mallar och systemintegrationer på webbplatserna, samt att stödja beställaren i olika teknikval vid strategisk webbutveckling. Välkommen att lämna anbud!
Intern identifierareLTU-5475-2023
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSupport, förvaltning och vidareutveckling av webb i Sitevisionmiljö