196808-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Motorfordon för godstransport
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastväxlarbil
Referensnummer: 18/99
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34130000 Motorfordon för godstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun, Teknisk service, handlar upp en lastväxlarbil till asfaltsgruppen.
Inledning
Jönköpings kommun, Teknisk service, handlar upp en komplett lastväxlarbil till asfaltsgruppen.
Utvärdering
Utvärdering kommer att ske genom att vi utvärderar det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet med hänsyn taget till Pris och Bedömning vid provkörning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen