196831-2023 - ÄndringSverige-Arvika: Säkerhetstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakning-och larmtjänster
Referensnummer: Dnr 2021-155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Bevakning och säkerhets/ larmtjänster inom Arvika kommun med bolag.
Ramavtalet gäller samarbete med en leverantör och det avser alla delar i upphandlingen.
Samtliga krav i upphandlingsunderlaget gäller under hela avtalsperioden inklusive eventuella avtalsförlängningar.
Webbadress för att hämta elektroniska upphandlingsdokument: https://www.opic.com/org/arvika_kommun/?f=2
Upphandlingsförfarande
Upphandlingen görs i enlighet med reglerna om öppet förfarande, i Lag 2016:1145 om offentlig upphandling (LOU).
Upphandlingsförfarandet medger inte förhandling, varför det är av stor vikt att alla krav och förutsättningar enligt detta upphandlingsdokument följs och att bästa villkor lämnas i anbudet.