196894-2025 - Resultat
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Sanering Alvesta 13:10
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSanering Alvesta 13:10
BeskrivningUpphandlingen omfattar sanering av tidigare sågverstomt med tillhörande tryckimpregnering på fastigheten Alvesta 13:10. Ytterligare beskrivning framgår ur upphandlingsdokumentet.
Intern identifierare2024-312
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90722200 Miljösanering, 90920000 Sanering av anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000