2. Förfarande
Förfarande
Titel: Operationslampor 2025-O001129
Beskrivning: Denna upphandling avser inköp av operationslampsystem för integrationslösning, komplett med armar, takfäste/fixtur, ankarplatta/livbalk, väggpanel och kamera inom Region Skåne. Samt inköp av enkla operationslampssystem, komplett med armar, takfäste/fixtur, ankarplatta/livbalk, och väggpanel inom Region Skåne.
Intern identifierare: KI250085
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31524110 Operationslampor
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33160000 Operationsteknik, 33162000 Apparatur och instrument för operationssalar, 33167000 Operationsbelysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa föreskrifter - Över tröskelvärde (7)
Beskrivning: Administrativa föreskrifter
Intern identifierare: 1791635-0
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 31524110 Operationslampor, 33162000 Apparatur och instrument för operationssalar, 33167000 Operationsbelysning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Administrativa föreskrifter - Över tröskelvärde (2)
Beskrivning: Administrativa föreskifter
Intern identifierare: 1734008-1
Ytterligare klassificering (cpv): 31524110 Operationslampor, 33167000 Operationsbelysning