1969-2018 - ResultatSverige-Enköping: Licenser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Licenser och programvaror
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22456000 Licenser
II.1.4.
Kort beskrivning
Enköpings kommun inbjuder härmed till anbudsgivning för ramavtal avseende inköp av Licenser och programvaror.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22456000 Licenser, 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen