2. Förfarande
Förfarande
Titel: FV Entreprenader Björksätra Coromantgatan
Beskrivning: Entreprenaden omfattar mark- och anläggningsarbeten, rörläggning, svets- och mantelskarv för nybyggnation av fjärrvärmeledningar på Smassens väg, Zirkongatan och Coromantgatan i Sandviken. Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: DIS Mark och Anläggningsentreprenader SEAB 35931, Mark och Anläggningsentreprenader SEAB
Intern identifierare: SEAB 2026/08
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: FV Entreprenader Björksätra Coromantgatan