197047-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Sundsvall: Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elektronik- och nätverksprodukter
Referensnummer: UH-2018-81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor
II.1.4.
Kort beskrivning
— Elektronikprodukter som behövs för användarnära IT t.ex. kablar, möss, tangentbord och USB-minnen, bärbara hårddiskar,
— Nätverksprodukter och tjänster som t.ex. switchar, accesspunkter, routers och datakomkonsulter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Elektronikprodukter
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 30233000 Lagringsmedier och läsenheter, 30234000 Lagringsmedier, 30236000 Diverse datautrustning, 30237000 Delar och tillbehör till datorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Nätverksprodukter och tjänster
Del nr: 2
31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 72100000 Rådgivning för maskinvara, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72710000 Tjänster för lokalt datanät