197122-2019 - PlaneringSverige-Luleå: Textilier och tillhörande varor
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hearing Textilförsörjning Region Norrbotten
Referensnummer: 19/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19200000 Textilier och tillhörande varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Norrbotten kallar till hearing rörande textilförsörjning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39512000 Sänglinne, 39518000 Sjukhuslinne, 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hearing rörande textilförsörjning.