2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra av textilier inkl. tvättservice Hörby kommun
Beskrivning: Upphandlingen avser hyra av textilier inklusive tvättservice när det gäller personalkläder till äldreomsorg, hemtjänst, LSS. Upphandlande myndighet Hörby kommun (org.nr. 212000-1108) avser teckna ramavtal för en period om tre år med möjlighet till förlängning i ett (1) år. Avtalsstart gäller från första leverans.
Intern identifierare: 2023-00184
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen avser hyra av textilier inklusive tvättservice när det gäller personalkläder till äldreomsorg, hemtjänst och LSS. Upphandlande myndighet Hörby kommun (org.nr. 212000-1108) avser teckna ramavtal för en period om tre år med möjlighet till förlängning i ett (1) år. Avtalsstart gäller från första leverans.
Intern identifierare: Hyra av textilier inkl. tvättservice Hörby kommun