197172-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stenkullen: Personalförmedling
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för bemanning, elmontörer
Referensnummer: 23/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att teckna ramavtal med minst tre leverantörer för att täcka LEABs behov av elmontörstjänster för underhållsarbete i uppdrag samt för löpande underhåll och investeringsarbete av stationer och ledningar mellan 0,4 - 20 kV.
Elmontörerna ska arbetsledas av LEABs projektledarorganisation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen