197176-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukningsmaterial, skopi
Referensnummer: VLL 393-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Tänger
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Dilationsballonger
Del nr: 2
Injektionsnålar
Del nr: 3
Polypfångare
Del nr: 4
APC Probe
Del nr: 5
Vattenslang
Del nr: 6
Bitmunstycke
Del nr: 7
EUS ballonger
Del nr: 8
Ventiler sugkanal
Del nr: 9
Wire lås
Del nr: 10
Dilatationsballong gallvägar
Del nr: 11
Slynga colo och gastro
Del nr: 12
Plaststent gallgång
Del nr: 13
Pancreasstent behandlande
Del nr: 14
Pancreasstent profylaktisk
Del nr: 15
Metallstent gallväg
Del nr: 16
Metallstent esophagus
Del nr: 17
Gummibandsligatur
Del nr: 18
Rengöringsborste till endoskopets kanaler, dubbeländad
Del nr: 19
Rengörningsborste ballongkanal
Del nr: 20
Kanyleringskateter ERCP
Del nr: 21
Papillotom
Del nr: 22
Extraktionsballong ERCP korta system
Del nr: 23
Korg ERCP korta system
Del nr: 24
Cytologiborste ERCP korta system
Del nr: 25
Biopsiventil
Del nr: 26
Hemostatikum
Del nr: 27
Clips
Del nr: 28
Tatueringsmarkör för tarm
Del nr: 29
EUS aspirationsnål och biopsinål
Del nr: 30
Kallslynga
Del nr: 31
CLO test
Del nr: 32
DBE Kit, tub, ballong och klämmare
Del nr: 33
Ligeringsset för hemorojder
Del nr: 34
Kapselhåv
Del nr: 35
Kapselnedskjutningsset
Del nr: 36
Rengörningsadapter för luft/vatten
Del nr: 37
Biopsiventil EUS linjär
Del nr: 38
Endoskopisk cup/cuff/ring
Del nr: 39
Ligatur snara
Del nr: 40
Skydd för distala delen av endoskop
Del nr: 41
Monofilsnara för flata lesioner
Del nr: 42
Chaiknapp med rengörningssond
Del nr: 43