2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fordonstjänster – Service och reparation samt reservdelar för personbilar och lätta lastbilar
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att säkerställa att Mörbylånga kommuns fordonsflotta hålls i drift på ett säkert, kostnadseffektivt och miljömässigt ansvarsfullt sätt. Upphandlingen omfattar fordonsrelaterade tjänster för personbilar och lätta lastbilar
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50111000 Skötsel, reparation och underhåll av bilpark
Ytterligare klassificering (cpv): 50112000 Reparation och underhåll av bilar, 50114000 Reparation och underhåll av lastbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001