197253-2021 - PlaneringSverige-Uppsala: Tjänster utförda av allmänpraktiserande läkare
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolläkare
Referensnummer: UBN-2021-01427
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121100 Tjänster utförda av allmänpraktiserande läkare
II.1.4.
Kort beskrivning
Skolläkare på heltid för grundskolor och gymnasieskolor.
Detta är en förhandsannons för en kommande upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen