19730-2020 - ResultatSverige-STRÄNGNÄS: Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsvärderingstjänster
Referensnummer: KS/2019:526-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun söker en leverantör som kan tillhandahålla olika typer av fastighetsvärderingstjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70300000 Diverse fastighetsmäkleri på arvodes- eller kontraktsbasis
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen