197322-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Återvinning av avfall – Omhändertagande grovavfall, metallskrot, blandkabelskrot och blybatterier
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmhändertagande grovavfall, metallskrot, blandkabelskrot och blybatterier
BeskrivningUpphandlingen omfattar två områden: "Omhändertagande och transport av grovavfall inkl sortering och krossning" samt "Omhändertagande av metallskrot, blandkabel och blybatterier".
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelOmhändertagande grovavfall, sortering och krossning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88317:Lot:1
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall, 90510000 Avfallshantering
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelOmhändertagande av metallskrot, blandkabel och blybatterier
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88317:Lot:2
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90514000 Återvinning av avfall