Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern webbplats, utveckling, implementering och drift
Referensnummer: KS2019107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Säffle kommun avser att upphandla en leverantör med avsikten att ta fram en ny extern webbplats för kommunen och dess bolag.
Leverantören ska bygga, implementera, utveckla och sköta driften av kommunens nya hemsida baserat på denna anbudsförfrågan med bilagor.
Leverantören ansvarar för driften i eget datacenter eller i underleverantörs datacenter. Kontrakt kommer att tilldelas en (1) leverantör. Avtalstiden är fyra (4) år med option på 2 + 2 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen