Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diet, bedding materials and nesting material
Referensnummer: SU 465-2.2.2-0015-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03440000 Skogsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
To a top-modern, state of the art facility with the goal to reaching high health status and welfare for rodents needs a framework agreement to secure deliveries of consumables for this facility.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Diet
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15710000 Tillagat djurfoder för bruksdjur och övriga djur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Diet for rodents.
Bedding material
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 03440000 Skogsprodukter
Bedding material for rodents.
Nesting material
Del nr: 3
Nesting material for rodents.