Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
BYGGSERVICE, LÖPANDE REPARATIONER OCH UNDERHÅLL
Referensnummer: 22/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal för avrop av byggservice som syftar till att täcka det behov av löpande servicearbeten som föreligger inom beställarens lägenhetsbestånd. Avtalet omfattar vanligt förekommande servicearbeten i och i anslutning till bostadslägenheter, lokaler, allmänna utrymmen och utvändiga installationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning, 45262300 Betongarbeten, 45262690 Renovering av byggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen