197372-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Programvara för undervisning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital salstentamen
Referensnummer: ITS 2.1.2-11-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48190000 Programvara för undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Systemlösning för digital salstentamen
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48190000 Programvara för undervisning, 72212190 Programvaruutvecklingstjänster för undervisning, 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen