Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Veterinärvård till Polisrytteriet Region Syd och Region Väst
Referensnummer: A167.419/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85200000 Veterinärstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser löpande veterinärvård, i form av vård av skador, rehabilitering, sjukdomar samt förebyggande vård mm till Polisens tjänstehästar vid Polisrytteriet i Region Syd och Region Väst.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 280 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85200000 Veterinärstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen