Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dokument- och ärendehanteringssystem
Referensnummer: 2021/187
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun är i behov av att upphandla ett kommunövergripande dokument- och ärendehanteringssystem eftersom nuvarande avtal löper ut 31.3.2023.
Upphandlingen omfattar ett kommunövergripande dokument- och ärendehanteringssystem för allmänna ärenden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48810000 Informationssystem, 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen