197443-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Parkeringsmätare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling parkeringsautomater 2018
Referensnummer: 18/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38730000 Parkeringsmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Stockholm Parkerings behov av Parkeringsautomater.
Omfattningen i huvudsak är följande:
— Inköp vid uppstart av cirka 330 stycken parkeringsautomater.
— Leverans och montage av parkeringsautomater med tillbehör.
— Driftsättning och support.
— Stödsystem rörande Backofficetjänster.
— Administration och inlösen av bensinkortstransaktioner.
— Demontering och destruering av parkeringsautomater och stativ.
— Reparation efter avrop.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30144200 Biljettmaskiner, 42968000 Automater, 63712400 Parkeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
— Stödsystem rörande Bacofficetjänster.