See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskintjänster samt grus
Beskrivning: Beställarnas behov av löpande maskintjänster av olika slag samt grus- och grusleveranser. Omfattar även Strömsunds Hyresbostäder AB.
Intern identifierare: UPPH.2023.691
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsformulär generella krav
Beskrivning: Detta måste alla oavsett anbudsområde fylla i, det är för att visa på att man uppfyller kvalificeringskrav, mm. Denna går att ersätta med ESPD om man önskar.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område A) Grävmaskin
Beskrivning: Denna del väljer ni att besvara om ni tänker lämna på anbudsområde A) Grävmaskin för framförallt VA-grävningar.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område B) Övriga maskintjänster
Beskrivning: Om ni tänker lämna anbud på Område B) Övriga maskintjänster så ska denna del besvaras även om det står att den är valbar. Kom ihåg att kryssa för denna för att kunna besvara frågorna!
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Övriga maskintjänster Strömsund
Beskrivning: Om du väljer att lämna anbud på denna ort inom område B) övriga maskintjänster så kom ihåg att också kryssa i delen Område B) Övriga maskintjänster, som är valbar, för att kunna besvara frågor som behövs för utvärdering av anbudsområde B.
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Övriga maskintjänster Gäddede
Beskrivning: Om du väljer att lämna anbud på denna ort inom område B) övriga maskintjänster så kom ihåg att också kryssa i delen Område B) Övriga maskintjänster, som är valbar, för att kunna besvara frågor som behövs för utvärdering av anbudsområde B
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Övriga maskintjänster Hammerdal
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Övriga maskintjänster Backe
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Övriga maskintjänster Hoting
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Område C) generell del
Beskrivning: Denna del behöver du bara fylla i om du vill lämna pris på fler fraktioner än vad som ingår i utvärderingen.
Huvudklassificering (cpv): 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Område C) Grus Strömsund
Beskrivning: Besvara denna del om du önskar lämna pris för grus och grustransporter för Strömsund
Ytterligare klassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Område C) Grus Hoting-Tåsjö
Beskrivning: Besvara denna del om du önskar lämna pris för grus och grustransporter för Hoting-Tåsjö
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Område C) Grus Backe-Rossön
Beskrivning: Besvara denna del om du önskar lämna pris för grus och grustransporter för Backe-Rossön
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Område C) Grus Hammerdal
Beskrivning: Besvara denna del om du önskar lämna pris för grus och grustransporter för Hammerdal
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Område C) Grus Gäddede
Beskrivning: Besvara denna del om du önskar lämna pris för grus och grustransporter för Gäddede