197512-2019 - ResultatSverige-Norrköping: Byggtekniska konstruktionstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledare till installation vid nybyggnadsprojekt samt uppgradering av säkerhetssystem vid myndighetens VS.
Referensnummer: 2019-3315
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser projektledare till installation vid nybyggnadsprojekt samt uppgradering av säkerhetssystem vid myndighetens VS.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen