197518-2024 - Resultat
Sverige – Vägbeläggningsarbeten – Beläggningsarbeten och anläggningsarbeten i Lidingö stad 2024
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBeläggningsarbeten och anläggningsarbeten i Lidingö stad 2024
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för asfaltsbeläggningar, asfaltsfräsning, samt anslutande tjänster. Ramavtalet avser arbeten för både underhåll och nybyggnation, uppdelat på ett antal projekt.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233222 Vägbeläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelBeläggningsunderhåll 2023
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90794:Lot:1