197520-2019 - ResultatSverige-Ekerö: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Persontransporter - Buss
Referensnummer: KSUH19/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar persontransporter för barn med buss enligt följande:
— Skolskjuts för barn och elever
Värdet på upphandlingen beräknas till ca 3,5 miljoner SEK/år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Värdet på upphandlingen beräknas till ca 3,5 miljoner kr/år.