197522-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Sportrelaterade tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personal till kommunal simskola
Referensnummer: 0039/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92620000 Sportrelaterade tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser personal till kommunal simskola i Göteborg.
Uppdragen
För hösten 2019 och våren 2020 vill Idrotts- och förening upphandla leverantörer för fem (uppdrag 1-5) olika uppdrag. Uppdragen sträcker sig från 2 september 2019 till 17 maj 2020, med möjlighet till ett (1) års förlängning.
Utöver de fasta tiderna ska det vara möjligt att avropa ytterligare timmar.
Det är möjligt att lämna anbud på alla eller enskilda uppdrag.
Delade anbud
Upphandlingen består av fem (5) uppdrag enligt avsnittet Uppdrag.
Anbud kan lämnas på uppdragen separat alternativt för alla uppdragen, dvs det är möjligt att lämna anbud på ett, två, tre, fyra eller fem uppdrag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80000000 Undervisning och utbildning, 80340000 Speciella undervisningstjänster, 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
För varje uppdrag får den tilldelade leverantören ett schema som fastställs av förvaltningens samordnare. Där ingår lunch om 30 minuter som inte ska debiteras.
Objekt och omfattning
För hösten 2019 och våren 2020 vill Idrott & förening upphandla leverantörer för fem olika uppdrag (uppdrag 1-5). Uppdragen sträcker sig från 2 september 2019 till 17 maj 2020, med möjlighet till ett (1) års förlängning.
Utöver de fasta tiderna ska det vara möjligt att beställa ytterligare timmar.
För uppdragen på Valhallabadet och Hammarbadet/Kärra Simhall är det också möjligt att lämna anbud på enstaka simlärare.Exempelvis: anbud lämnas på en av de tre simlärarna i Valhallabadet.