19765-2020 - ResultatSverige-Hässleholm: Taxitjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceresor Trafikstart 2020
Referensnummer: 461/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds intresserade att lämna Anbud på Skånetrafikens upphandling Serviceresor Trafikstart 2020, i enlighet med de förutsättningar som anges i denna upphandlings Upphandlingsdokumentation. För denna upphandling gäller Personbilar, ej specialfordon.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen