197661-2023 - ResultatSverige-Tranemo: Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av bilvård
Referensnummer: UPH/2023:6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser behovet av bilvård av de cirka 110 st. person- och transportfordon som nyttjas inom Tranemo kommuns verksamheter.
Anbudsgivaren ska kunna:
Handtvätta personbilar, minibussar och lätta lastbilar både invändigt och utvändigt
Montera och demontera dekaler på fordonen
Utföra ozonbehandlingar
Utföra vaxning och polering
Bättring av stenskott
Utföra okulärbesiktningar
Utföra lackkonservering
Förvara fordon vid behov
Montera och demontera elektronisk körjournal
Erbjuda lånebil
Beskrivning av upphandlingen
Tranemo Kommun inbjuder härmed intresserade anbudsgivare att inkomma med anbud på upphandling av Bilvård.
Tranemo Kommun förfogar över en bilpark på cirka 110 st person- och transportbilar.
Information om Tranemo Kommun finns på hemsidan www.tranemo.se
Upphandlande myndighet
Tranemo kommun org.nr: 212000-1462 (nedan kallad beställaren).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50112000 Reparation och underhåll av bilar, 50112100 Reparation av bilar, 50112200 Underhåll av bilar, 50112300 Biltvätt och liknande tjänster
II.2.4.