19768-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sponsorsmäklare.
Referensnummer: 16/184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Gatukontoret Malmö stad påbörjade under hösten 2015 ett mera systematiskt arbete kring sponsring – och de möjligheter, som kan finnas i att i samverkan med näringslivet skapa möjligheter till samarbeten som kan utveckla staden. Malmö stad, Gatukonoret önskar nu teckna avtal med en leverantör som kan fortsätta samarbetet med Malmö Stad och Gatukontoret gällande konsulthjälp och utbildning inom sponsring.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79341100 Reklamrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Gatukontoret Malmö Stad påbörjade under hösten 2015 ett mera systematiskt arbete kring sponsring – och de möjligheter, som kan finnas i att i samverkan med näringslivet skapa möjligheter till samarbeten som kan utveckla staden. Malmö Stad, Gatukonoret önskar nu teckna avtal med en leverantör som kan fortsätta samarbetet med Malmö Stad och Gatukontoret gällande konsulthjälp och utbildning inom sponsring.