2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Ventilationsfilter
Beskrivning: Ramavtalet omfattar leverans av ventilationsfilter, filtermaterial och tillbehör, så som filterramar och tätningslister. Ramavtalet omfattar även rådgivning avseende energieffektivitet och nya lagkrav samt expertkunskaper avseende filter. Leverantören ska kunna tillgodose hela Akademiska Hus behov av ventilationsfilter och kunna leverera varor och artiklar till samtliga Akademiska Hus verksamhetsorter.
Intern identifierare: 26/48
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42520000 Ventilationsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 39563530 Ventilationskanaler, 71315410 Inspektion av ventilationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000