Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal varvstjänster 2023
Referensnummer: 231-925/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50244000 Renovering av skepp och båtar
II.1.4.
Kort beskrivning
Storstockholms brandförsvar avser att upphandla underhållsavtal för räddningsbåtarna inom myndigheten. Omfattning, 3 större räddningsbåtar samt 4 mindre med utombordsmotorer. Se upphandlingsdokumenten för mer information.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen