197743-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Kalmar: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceresor och Närtrafik 2020
Referensnummer: 180064
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tjänster med persontransporter för taxi och buss i två steg.
Steg ett (1) är anbudsinbjudan, sista ansökningsdag den 7 juni 2018 kl. 12:00. Anbudssökande som uppfyller kraven kommer att bjudas in till steg två (2).
Steg två (2) är anbudets förfrågningsunderlag (FFU) som delges på TendSign den 31 augusti 2018 till dem som har blivit godkända som anbudslämnare i steg ett (1).
Sista dag för anbudsinlämning i steg två (2) är den 23 oktober 2018 kl. 12:00.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen