See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Aerosol in-situ instruments for ACTRIS Sweden
Beskrivning: Procurement of Aerosol in-situ instruments for ACTRIS Sweden
Intern identifierare: V 2024/1151
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 38300000 Mätutrustning, 38410000 Mätinstrument, 38420000 Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser, 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38500000 Apparater för kontroll och provning, 38900000 Diverse mät- och provinstrument
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: General
Ytterligare klassificering (cpv): 38120000 Meteorologiska instrument, 38200000 Geologiska och geofysiska instrument, 38300000 Mätutrustning, 38420000 Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser, 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38500000 Apparater för kontroll och provning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 1. Instrument to measure the aerosol particle multi-wavelength light scattering and backscattering coefficient
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 2. Instrument to measure the aerosol particle light absorption coefficient and equivalent black carbon concentration
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 3. Sequential aerosol filter sampler