See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Akupunkturnålar
Beskrivning: Upphandling avser akupunkturnålar för Region Skånes verksamheter.
Intern identifierare: 2023-O003100
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141320 Nålar för medicinskt bruk, 33155000 Utrustning för fysisk behandling, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 85171000 Akupunktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kravspecifikation VRF - Generella krav (1)
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Administrativa föreskrifter - Över tröskelvärde (1)