2. Förfarande
Förfarande
Titel: Spårbytesentreprenad Boden-Harrträsk etapp 2 mellan Boden-Näsberg Utförandeentrepenad
Beskrivning: Utförandeentreprenad spårbytesprojekt Boden-Harrträsk etapp 2 mellan Boden-Näsberg. ca 66km rälsbyte och ca 74km ballastrening.
Intern identifierare: KOM-416613
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45234100 Anläggningsarbeten för järnvägar
Ytterligare klassificering (cpv): 45234116 Spåranläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Spårbytesentreprenad Boden-Harrträsk etapp 2 spårbyte mellan Boden-Näsberg. ca 6 mil. Kvalitetspårriktning ca 1 år efter färdigställande.
Intern identifierare: Spårbytesentreprenad Boden-Harrträsk etapp 2 mellan Boden-Näsberg Utförandeentrepenad