197839-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Montering av kompletta kök
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nytt produktionskök Akademiska Sjukhuset Uppsala
Referensnummer: UPPH2021-00425
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45421151 Montering av kompletta kök
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Uppsala genomför en upphandling för uppförandet av ett nyt produktionskök på akademiska Sjukhuset.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen