Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samordnad upphandling av försäkringar för kommuner och kommunala bolag m.fl
Referensnummer: 18/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Söderberg & Partners inbjuder på uppdrag av kommuner och kommunala bolag m.fl till deltagande i 2018 år samordnade upphandling av försäkringar. Av bifogade bilagor framgår deltagande upphandlande myndigheter samt vilka försäkringsområden som kommer att upphandlas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Samordnad upphandling av försäkringar för kommuner och kommunala bolag m.fl.
Del nr: 26
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66510000 Försäkringar, 66512100 Olycksfallsförsäkringar, 66516000 Ansvarsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen sker inom 26 olika försäkringsområden.