2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2024-1024 Bostad med särskild service 9§9 LSS
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal avseende enstaka placeringar externt inom insatsen bostad med särskild service enligt Lagen om stöd och service för vissa funktionshindrade (LSS) 9§ punkt 9.
Intern identifierare: 24/9
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandling sker genom enstegsförfarande som avser ett förfarande där alla leverantörer har rätt att delta. Upphandlingen genomförs enligt bestämmelserna i 19 kap. lagen om offentlig upphandling och genomförs på följande sätt. Upphandlingsdokumenten annonseras där samtliga krav är fastställda på förhand. Efter sista anbudsdag kontrolleras Leverantörerna och de lämnade anbuden utifrån ställda kvalificeringskrav samt ställda krav på tjänsten.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del