2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rörmärkning
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för rörmärkning. Reningsverket består av 15 anläggningsdelar som har rörmärkning av olika utförande. Vissa delar av reningsverket är märkt med en äldre standard av färgkoder och utseende men senare utbyggnader är märkt enligt nuvarande standard. Det kan vara så att på vissa rör måste den gamla rörmärkningen tas bort eller märkas över ny. Målsättningen är över tid att få en enhetlig rörmärkning på hela reningsverket.
Intern identifierare: 24/4
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 76480000 Rörläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000