197873-2019 - ÄndringSverige-Lidköping: Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skadedjursbekämpning
Referensnummer: 2018/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Skadedjursbekämpning för löpande avrop under avtalstiden
Inbjudan
Lidköpings och Varas kommuner, nedan kallade den upphandlande myndigheten, inbjuder till anbudsgivning gällande Skadedjursbekämpning med diarienummer 2018/15, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar. De upphandlande myndigheterna kommer att teckna separata avtal.
Upphandlingen handläggs administrativt av Ecenea Väst AB.