197910-2026 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Väg 164/174 Kapacitetsåtgärd Skåpakorset bygghandling
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVäg 164/174 Kapacitetsåtgärd Skåpakorset bygghandling
BeskrivningUpphandlingen avser bygghandling Vägplanen finns framtagen (ej fastställd) och ligger till grund för projekteringen
Intern identifierareKOM-419098
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen avser bygghandling Framtagen vägplan finns och ligger till grund för projekteringen
Intern identifierareVäg 164/174 Kapacitetsåtgärd Skåpakorset bygghandling