Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende injustering av värmesystem och värmeåtervinningssystem.
Referensnummer: 2020-00435
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71314300 Konsulttjänster för energibesparing
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna ramavtalsupphandling avser injustering av värmesystem och värmeåtervinningssystem. Uppdragen skall redovisas i en rapport som vid behov innehåller förslag på åtgärder. Anbudsgivare skall också ha förmågan att på plats utföra injusteringen inklusive att vid behov byta ut enstaka komponenter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71314300 Konsulttjänster för energibesparing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen