Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftsupphandling Stupvägens gruppbostad
Referensnummer: SK2019-0107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär ett helhetsansvar för driften av boendet. Utföraren ska erbjuda brukarna stöd, service, vägledning och omvårdnad utifrån deras individuella behov, enligt lagen (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade, så att de får möjlighet att leva som andra.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311200 Social omsorg för handikappade
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen