Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-konsulter
Referensnummer: 2021/0030-VKF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser täcka VafabMiljös behov gällande IT-konsulter inom de angivna anbudsområdena.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 72222300 IT-tjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72240000 Systemanalys och programmering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen